MISCELLANEOUS / Mirrors / Spege 13956728
*
nr 1395 6728
Spege
ram i mässing, 31x25 cm,
ram i mässing, 31x25 cm
Estimate:
500
Auction date:
Monday May 3 2021
at 20:47:33
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i mässing spege speglar
-
6361 WARDROBE CUPBO..
Senjugend, oak, dörr med spegel. Length: 90 cm, wi..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:36
-
6301 LAMP TABLE
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas ..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:16
-
6090 MIRROR
oak, 148x33,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:13
-
6287 MIRROR
Empire, provinsarbete, 65x35 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:24
-
6674 MIRROR
förfylld, delvis bemålad, 66x54,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:16
-
6036 MIRROR
gilt frame, 84x58,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:23
*
Spege
nr 1395 6728
Spege
ram i mässing, 31x25 cm,
ram i mässing, 31x25 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday May 3 2021 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i mässing spege speglar
-
6361 WARDROBE CUPBO..
Senjugend, oak, dörr med spegel. Length: 90 cm, wi..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:36 -
6301 LAMP TABLE
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas ..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:16 -
6090 MIRROR
oak, 148x33,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:13
-
6287 MIRROR
Empire, provinsarbete, 65x35 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:24 -
6674 MIRROR
förfylld, delvis bemålad, 66x54,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:16 -
6036 MIRROR
gilt frame, 84x58,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:23



